© 2014 Karolina 42572-vogue-paris-1950-july-august-eric-carl-erickson-hprints-com

Carl Erickson

Carl Erickson to amerykański ilustrator urodzony w 1891 roku w Joliet, w stanie Illinois. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Chicago i już po dwóch latach nauki zainteresowały się nim popularne agencje reklamowe. W 1914 roku, kiedy był już znanym ilustratorem przeprowadził się do Nowego Jorku.

Dwa lata później jego ilustracje zadebiutowały na łamach amerykańskiego Vogue’a i przez kolejne 10 lat ukazywały się tam regularnie. W redakcji Vogue’a poznał swoją przyszła żonę, Lee Creelman.  Współpracował także z francuskim i brytyjskim wydaniem magazynu. Erickson często podróżował do Europy, gdzie szkicował modnie ubranych ludzi Paryża, Wenecji czy Rzymu, kilka lat przed wojną zamieszkał z rodziną w wiosce pod Paryżem, jednak w 1939 powrócił do Nowego Jorku. Przez kolejne lata, aż do swojej śmierci w 1958 roku zmagał się z alkoholizmem. Krótko po śmierci Ericksona w The Brooklyn Museum zorganizowano wystawę poświęconą jego twórczości.

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>